СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

17-годишниот Томо Т., кој како мотоциклист учествуваше во сообраќајна несреќа во четвртокот околу 20.55 часот на патот помеѓу Слеменица и Засадбрег во округот Меѓимурје во Хрватска, почина синоќа во 2 часот во окружната болница Чаковец, јавуваат хрватските медиуми.

Возачот на автомобилот (44) преминал на спротивната лента и се судрил со мотоциклист.

По судирот, младиот човек паднал од мотоциклот и завршил во канал покрај патот, при што се здобил со тешки повреди.

Автомобилот се запалил и целосно изгорел. Возачот на автомобилот не е сериозно повреден.