СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

НАЈНОВА ВЕСТ: 16 патници се повредени откако автобус се преврте во тешка сообраќајка во БиХ

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 15:30 часот во Босна и Херцеговина, 16 лица се повредени. Во несреќата учествувале возило „фиат“ управувано од С.З. (29) и автобус мерцедес управуван од А.Д. (29).

Четворица патници се здобиле со тешки повреди во несреќата, додека 12 патници биле полесно повредени. Од силината на ударот, автобусот се превртел.

Според непотврдени информации, во автобусот имало работници кои патувале од првата смена до своите домови. Повредените се пренесени во болница, каде им е укажана лекарска помош.

Сообраќајот на оваа делница од патот беше во прекин повеќе од два часа. Тешко повредените се згрижени во болница, а сообраќајот на овој пат е прекинат.