Тешка сообраќајна несреќа денеска нешто пред 16 часот се случила на подрачјето на Ораховица во Славонија.

Според првичните информации, возачот изгубил контрола над автомобилот, излетал од патот и удрил во бетонски пристапен мост. Неколку лица се повредени, а сериозноста на нивните повреди се уште не е позната.

Пожарникарите на ДВД Ораховица многу брзо пристигнале на терен и морале да го пресечат покривот на автомобилот за да ги извлечат повредените и да ги предадат на екипите за итна помош. На местото на несреќата веднаш биле испратени две возила на итната помош.

Полицијата врши увид, по што ќе бидат познати повеќе информации. Автомобилот беше целосно уништен во несреќата, но сега е важно да нема жртви во сообраќајката.