СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Срцето се кине од тага: Денеска почина малиот Богдан 😭

Богдан Гицовиќ (6) од српскиот град Зајечар кој боледуваше од тумор, почина денеска. Членовите на неговото семејство ја објавија оваа тажна вест на својот Фејсбук профил.

– По три години, два месеци и седум дена сурова борба со непобедлива болест, нашиот Боба почина денес … Со скршени срца, горди на него, благодарни на Бога што го имавме, ја водевме војната до последен здив и бевме со него до последните часови, напишал таткото на Богдан.

Тој им се заблагодари и на сите луѓе кои беа со малиот Богдан.

– Си замина како витез, шампион, како момче кое секогаш го носеше Бога во своето срце и чие име го носеше во негово име. Ви благодарам на сите што сте со нас и со Боба. Ви благодариме што помогнавте, се помоливте и споделивте со нас и добро и лошо. Сите ќе го сретнеме повторно, на поубаво место и во подобро време. АМИН “.

Потсетуваме, Богдан е роден во 2015 година и страдаше од тумор во малата карлица – Рабдимиосарком. Тој беше подложен на педесет и два циклуси хемотерапија, дваесет и осум дена зрачење, како и делумна операција на туморската маса.