Македонската пејачка Андријана Алачки им го честиташе големиот христијански празник Велигден на своите следбеници на социјалната мрежа „Твитер“.

-Христос Воскресна, милички! За многу години да ни е!, напиша Алачки.

Она што беше поинтересно во оваа честитка е фотографијата што ја сподели Алачки со оваа празнична порака.