Третопласираната финалистка на „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Перушовска ги освои публиката и жирито со својот моќен вокал, но не недостигаа комплименти ниту на сметка на нејзиниот физички изглед.

Откако се појави на натпреварот, атрактивната Македонка не се потпира само на гласот, туку се трудеше да го заокружи својот сценски настап со стајлинзи кои често ја оставаа јавноста без здив, а својата убавина и сексипилност секогаш ја покажуваше на умерен начин.

Иако никогаш не играше на картата на провокација, тимот на grand.online дошол до нејзини фотографии од плажа, поради што е јасно зошто е прогласена за една од најзгодните девојки на натпреварот.

Петрушовска позираше во неколку костими за капење кои и стојат подеднакво добро, без разлика дали се тоа едноделни или бикини модели.

Мајката природа не штедела на атрибутите на Андријана, па пејачката е убава од секој агол без потреба од никакви корекции на кои им се препуштаат многу девојки.

Под овие фотографии има голем број комплименти и коментари дека таа е една од ретките пејачки која е „целосен пакет“ – тело и глас.

Иако победата за влакно и избегна, талентираната Македонка тврди дека не ѝ е жал што Шејла Зониќ ја однела победата.

– Ова е многу голем успех. Се чувствувам како победник, и честитам на Шејла за победата, таа е една од моите најдобри пријателки овде на натпреварот и ова е исто како мене да ми се случило – изјави Андријана за Гранд по финалето.