СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Две деца на 10 и 13 години загинаа во пожар во голема трагедија кај Ѓаковица

Две деца на возраст од 10 и 13 години загинаа во пожар што зафати куќа во близина на Ѓаковица во Југозападно Косово, во непосредна близина на границата со Албанија, потврди полицијата.

Полицијата објави дека жртвите се деца, и дека причината за пожарот што доведе до трагедијата се уште не е позната, пренесуваат приштинските медиуми.

На лице место се полициски единици, противпожарна бригада и судска медицина.

Пожарот бил пријавен во полиција околу 10 часот.