Неодамна Јелена Карлеуша одлета за Париз, каде реши да ги прошета своуите ќерки Атина и Нуика и таму да им го прослави роденденот, зашто обете се родени во ист ден, но во различна година.

Откако пејачката се соочи со убавината на градот на светлината, најпрвин реши низ прошетка со девојчињата преку ден да го запознае…

И Париз и сите негови културно – историски знаменитости, познати улици и авении, обележја, музеи… Од Ајфеловата кула и Енисејските полиња, до Лувр и Мона Лиза…

Затоа пак ноќта е како создадена за нешто поинаква забава за русокосата. Особено кога е градот на љубовта во прашање, неговите волшебни убавини и шармот на кој никоја не може да му одолее, па ни таа – белградската поп-фолк дива!

Еднаш во црна кадифена мини комбинација со сребрена чанта, високи потпетици и очила, Карлеуша ноќата во забава до мугри би ја преточила… да беше сама. Вака само, прошетка покрај Ајфеловата кула со новиот имиџ – „фриз“ од розови суканици и понекоја поза за на Инстаграм за своите пријатели, познаници и следбеници.

Веќе следниот ден рускосата со нов секси стајлинг реши да го освои Париз.

Во елегантен и модерен тенок летен фустан, отворен од рамениците до задникот, Карлеуша на Париз му посака „Бонжур“, со гол грб и без гаќички, спремна за на… жур!