Актерката Даниела Вестбрук (49) била подложена на неколку операции за да се обиде да си го спаси лицето кое било изобличено од претходните операции. Да потсетиме, Вестбрук призна дека кога била помлада сакала пластични операции, но поради нив имала многу проблеми со гниење и слабеење на коските на лицето, потонато и отечено лице. Сега таа се обиде да го спаси ситуацијата со реконструкција.

Поранешната актерка, позната по улогата во британската ТВ сапуница EastEnders, беше снимена деновиве во Турција, каде што беше подложена на операција за реконструкција на лицето.

Таа го замени тмурното време во Велика Британија со прекрасно сонце. Фотографите ја снимија како се сонча во слабо портокалово бикини додека се опоравуваше од операцијата.

Актерката и ѕвездата на „Големиот брат“ го оперираше носот, го затегнаа стомакот, а во лицето и беа ставени масни наслаги од стомакот, кој исто така беше целосно затегнат. На фотографиите се гледаат завои околу нејзината глава и нос.

Толку се плашела од операцијата што дури помислила дека ќе умре, па дури и напишала тестамент.