Пејачката Маја Беровиќ е бремена, објави српскиот портал 24sedam.

Извор близок до пејачката за порталот вели дека Маја е само на почетокот на бременоста, а веста за приновата ги направи многу среќни неа и нејзиниот сопруг Ален Драгосав, со кого е во брак пет години. Маја се чувствува добро, па се уште одржува настапи и исполнува клубови низ целиот регион.

Судејќи според фотографиите што пејачката ги објавува на социјалните мрежи, нејзиниот стомак се уште не е видлив, па успева да сокрие од јавноста дека е во благословена состојба. Засега, таа радосната вест ја објавила само на своите најблиски.

Претходно, Маја во јавноста изјави дека има голема желба да се исполни во улогата на мајка, и како што тогаш изјави, поради кариерата, ќе го чека вистинскиот момент за тоа.

– Има време за бебе! Се уште не сум подготвен за тоа, мојата кариера е на прво место. На некој начин, јас жртвував потомство заради мојата кариера, така може да се каже. Иако, реално, не ни почувствував дека е време за бебе. Кога ќе работи мојот мајчински инстинкт, ќе „работам“ на бебето, изјави таа за медиумите во 2019 година.

Да потсетиме, Маја е во брак со Ален од 2016 година. За разлика од многу двојки, Маја и Ален се одлучија за помала и романтична венчавка во кругот на блиски роднини и пријатели. Свадбата беше организирана на грчкиот остров Родос, под отворено небо, а таа за потомството зборуваше многу пати после тоа во медиумите.