Починал работник кој паднал при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачјето на Гази Баба.

На 23 септември 2021 во 16:39 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачје на Гази Баба, паднал работникот М.Ц. (55) од Скопје, кој починал на местото на настанот. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и инспектор од Државен инспекторат за труд, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција, информираа од Министерството за внатрешни работи.