Во СВР Велес синоќа околу 18.00 часот било пријавено дека во стан на ул. „Гемиџиска“ во Велес била пронајдена почината 74-годишната Г.З..

– Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски додава дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.