СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ФОТО: Трагично загина 20 годишното момче кое пожртвувано ги гасеше пожарите во Македонија

Длабоко сочувство до семејството и до пријателска Словенија. Жителите на Берово и Пехчево, но и цела држава ќе ја памтат пожртвуваноста на Жан, објави денеска министерката за одбрана Радмила Шеќеринска откако од Словенија стигна вест за траичната смрт на Жан Кофол. За него македонската јавност дозна за време на исклучително тешките денови за Македонија кога во земјава беснеаја пожари.

Жан беше дел од доброволците кои дојдоа од Словенија и беше еден од најпожртвуваните и посветените во справувањето со огнената стигија.

Кофол починал ден пред да наполни 20 години во сообраќајна несреќа во неговата земја.

Додека бил овде кога помогал да се спасат куќи, жители, да се спаси земјата објавувал фотографии од Македонија на неговиот инстаграм профил и на фејсбук.

📷

📷