СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Заменикот на Филипче соопшти дали ќе има оставки

Запрашан за одговорноста и можноста за оставка, заменик -министерот за здравство, Илир Хасани, категорично рече дека сега не е време за оставка, туку за соочување со предизвиците.

Според него, надлежните органи интензивно работат на целосно расветлување на случајот и се очекуваат нивни официјални извештаи.

„Не е време за оставка, сега е време кога треба да се соочиме со предизвиците. Истражните органи и обвинителството се активирани и ги чекаме официјалните извештаи од нив“, изјави Хасани.