СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

СРАМНО И ОЧАЈНО: Погледнете колку е празно пред Собрание на прославата на независноста (ФОТО)

Денес во 17:15 часот започна церемонијата по повод 30 години од Денот на независноста на Република Македонија.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од настанот на кои може да се забележи дека посетеноста е многу мала. Столчињата кои се поставени пред собранието и пред градската болница „Св. Наум Охридски“, се полу празни.

Од Владата претходно најавија дека настанот е со ограничен број публика поради пандемијата и здравствените протоколи, а оние кои ќе сакаат да присуствуваат на истата мораат претходно да се регристрираат.