МВР информира дека вчера во 13.30 часот во Полициската станица Карпош, Ф.Б.(30) од Скопје пријавил дека околу 12.30 часот истиот ден, на паркинг простор на средно Водно, тој и Х.Б.(36) од Скопје биле физички нападнати од нивните роднини Л.К., Т.К., Е.К., А.К., Е.К. и В.К., кои го оштетиле неговото возило „шкода октавиа“ со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.