СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Паднал во кома и не се разбудил- почина познатиот македонски пејач

Почина познатиот фолк пејач Васил Атанасов, кој на македонската јавност ќе остане запаметен по безвременскиот хит „Кој не раздели“. Веста за смртта на Васил ја објави сестра му Ленка на неговиот Фејсбук профил.

-На брат ми пред една години му го оперираа вратот по што веќе не можеше да оди, функционираше во количка. Јас и мојта внука Аница не го оставивме сам. Потоа доби шекер, па од шекерот му се оштетија бубрезите. Веќе три недели лежеше во болница во Лудвигзбург, јас и Анкица постојано бевме со него, по три пати во денот одевме да го храниме, самиот не можеше ниту да јаде ниту да пие. Синоќа по вечерата брат ми падна во кома, а утрово во пет часот ни се јавија да ни кажат дека брат ми починал, му откажале бубрезите. Нема да биде донесен во Македонија, ќе биде погребан тука Нека почива во мир и нека го пречекаат ангелите, напиша таа.