Грозоморна групна обљуба на 33 годишна жена ја вознемири Македонија

На 15.10.2021 во 04.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш ги привеле В.Ј.(29) од с.Конче, С.Р.(30) и Ѓ.М.(22) двајцата од с.Ракитец, општина Конче, поради постоење основи на сомнение дека извршиле обљуба врз 33-годишна жена од радовишко село.

Се работи на расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.